A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gyöngyhímzés. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gyöngyhímzés. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. május 3., péntek

Nyári kavalkád

Elkapott a hév, hogy újra készítsek egy karkötőt, természetesen gyöngyhímzéssel. Ez lett belőle, már a tulajdonosánál van, és boldog vele.

2012. november 3., szombat

Rózsakirályfi


Kipróbáltam ezt is. Milyen az, ha nem teljesen töltöm ki a meglévő teret gyönggyel. Először x-szemmel akartam a címet felírni, de a szövés egyenetlensége miatt (nagyon sűrű a szövés, ez látszik is az anyagon) inkább ennél a megjelenésnél maradtam.

2012. szeptember 25., kedd

AZ ÓPERENCIÁS TENGER ... ÉS AZON TÚL ...









Körülbelül ugyanabban az időben, mikor elkezdtem gyöngyhímezni, megismertem Halász Edit foltvarró-művész munkáit. Gyönyörű szép, kedves és bájos munkáit a magyar népművészet ihlette. Azóta érlelődött bennem a gondolat, megpróbálni ezeket a kedves rajzokat gyöngybe ölteni. 
Nagyon régen kezdtem el ezt a képet, valamikor 2012. márciusában és julius vége, aug. eleje volt amikor befejeztem. Én a tengeremet sokkal világosabbra képzeltem el, de közben - természetesen - nem tudtam ellenállni a sokféle zöldnek és kéknek, azért lett ilyen vegyes a színe. Talán nem is baj, bár  én néha sötétnek látom. 
A nagyképek nem igazán sikerültek, ezért elnézést kérek.

2010. szeptember 2., csütörtök

Száll a rege ágról-ágra





A regék és mondák jegyében - nagyon szerettem csinálni, alig vártam, hogy készen lássam.(A rajzot a Csillagösvényen. c. kifestő egyik ábrájából vettem)

Népművészeti motívumok


2010. március 13., szombat

Mese, mese mátka ....



Mostanában mesékkel álmodom ...
Elég régen elkezdtem, az alakokkal hamar elkészültem, de a képek közötti kitöltés ... hm ... elég sokszor meguntam. Luca széke háromszor elkészült volna eddig. De végre kész vagyok vele, legnagyobb örömömre, az én szívemnek nagyon kedves.

2009. november 25., szerda

Egy maja templom kövei ...









Nekem legalábbis erről a nagyon régi kabátgombról ez jutott eszembe. Aztán gyöngyhímzéssel befoglaltam egy kicsit. Ez lett belőle

2009. július 19., vasárnap

Az első varrott medál ...







Az első gyöngyhímzett medálom. Megirigyeltem Zazie-tól és a többi lánytól és elkezdtem próbálkozni vele. Így sikerült. Megmutatom a hátulját is, ott van még mit szépíteni, de a többi szerintem előszörre jó lett.