A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gyöngykép - mesekép. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gyöngykép - mesekép. Összes bejegyzés megjelenítése
2012. november 3., szombat
Rózsakirályfi
Kipróbáltam ezt is. Milyen az, ha nem teljesen töltöm ki a meglévő teret gyönggyel. Először x-szemmel akartam a címet felírni, de a szövés egyenetlensége miatt (nagyon sűrű a szövés, ez látszik is az anyagon) inkább ennél a megjelenésnél maradtam.
2012. szeptember 25., kedd
AZ ÓPERENCIÁS TENGER ... ÉS AZON TÚL ...
Körülbelül ugyanabban az időben, mikor elkezdtem gyöngyhímezni, megismertem Halász Edit foltvarró-művész munkáit. Gyönyörű szép, kedves és bájos munkáit a magyar népművészet ihlette. Azóta érlelődött bennem a gondolat, megpróbálni ezeket a kedves rajzokat gyöngybe ölteni.
Nagyon régen kezdtem el ezt a képet, valamikor 2012. márciusában és julius vége, aug. eleje volt amikor befejeztem. Én a tengeremet sokkal világosabbra képzeltem el, de közben - természetesen - nem tudtam ellenállni a sokféle zöldnek és kéknek, azért lett ilyen vegyes a színe. Talán nem is baj, bár én néha sötétnek látom.
A nagyképek nem igazán sikerültek, ezért elnézést kérek.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)









