A következő címkéjű bejegyzések mutatása: x-szem. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: x-szem. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. július 19., csütörtök

A pipacsot szedő kislány

Már elég régen elkészült, ajándékba adtam,(már a tulajdonosánál van) tehát már itt is megmutathatom. Sokáig tartogattam a mintát, de könnyű volt hímezni, s hamarabb készen is lett mint az előzőleg gondoltam volna.

2011. augusztus 16., kedd

Népi mintakendő - SAL



Végre elkészültem vele, már csak a szélét kell megvarrnom. Hát sokáig tartott, de megérte. A közepét a névvel én másképp készítettem mint Kati gondolta, de jul-ban voltam a Textilipari Múzeumban, ahol épp mintakendőket (is) mutattak be. Innen jött az ötlet, hogy a teljes nevemet beírjam.

2011. február 27., vasárnap

Elkezdtem ujra keresztszemezni ...


Hát igen, ezért nem haladok semmi mással.
A canadahun. megláttam egy x-szemes mintát, magyar népi mintakendőt és beleszerettem.(nepi-mintakendo-sal.blogspot.com)
Régebben x-szemeztem, de aztán a gyöngyök kitúrták az életemből ... de most ...
visszajött. Ez persze csak idő kérdése volt, mert a gyöngyhimzéses képek előbb-utóbb kiprovokálják az emberből, hisz a háttér kidolgozásához valamiféle hímzést kerestem. No találtam, egyszerre többfélét is, most már csak a 24 órának 36-ból kellene állnia, hogy mindaz ami érdekel, megvalósulhasson. De igyekszem...
Megmutatom itt is, sajátmagamnál, pedig eleinte nem akartam csak ha már készen van, de csakazértis!!!!!!!!!!!!!!