Katica baba ... aki Piroskának indult még nyár elején. Aztán eltettem és most fejeztem be. Ilyen nagy babát még nem készítettem, fej-nyak összevarrásnál szenvedtem is vele eleget. A hozzá kivett ruhaszabásminta nagy lett - már ránézésre is az volt, de hagytam, hogy a lányok azt mondják jó lesz ez. Mikor megvarrtam és ráadtam, semmije nem látszott ki belőle, hosszú volt az alja, a ruha ujja, a nyakkivágásról ne is beszéljünk. Úgyhogy "toldottam-foltoztam".
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: babák. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: babák. Összes bejegyzés megjelenítése
2012. november 3., szombat
2012. január 11., szerda
Léna, a Kék Tavak Tündére


Ő Léna a Kék Tavak Tündére, s azért tart a kezében egy táblácskát, mert embernyelven akkor kezdet tanulni írni (mert számolni már remekül tud!!!!), amikor elkezdtem őt varrni. A ruhája színéhez igazítottam a hajszínét, s a virágot a hajában.
Remélem tetszeni fog annak a kislánynak, akiről a nevét kapta.
2011. június 11., szombat
Mamókák ...





Babát varrtunk az index-en a lányokkal. Csak egyet akartam elkészíteni (ő lett Olga), de az első, kicsit bohókás lett. Sokáig nem tudtam befejezni, utána elkezdtem a másodikat, talán ez jó lesz. A szemüvegét azóta "levettem", anélkül jobban néz ki - szerintem. De őt, Rózsi mamát nem igazán érzem a magaménak.
2011. április 26., kedd
Marokmanó
Nyuszilány és virágtündér
Csámpi Julcsa és Palkó
2011. március 14., hétfő
Elindult a "baba"-project ...



Biztos voltam abban, hogy a mesék hatása még valamilyen más módon begyűrűdzik az életembe ... és megtaláltam az index babatopikját. Amikor már gyüjteni kezdtem a rajzokat az már gyanus volt...
Tehát a hölgy becsületes neve Kékfelhő. Manó angyalszárnyakkal, tehát egy manó-angyal. Nagyon szereti a csipkét és a gyöngyöt, ezzel dísziti a ruháját és a kézelőjét is. És nem tud megjelenni nyaklánc nélkül. Persze nem ártana neki, ha nem lenne ilyen gubancos a haja - emelne a szépségén -, de a fésüvel haragban van, vagy pedig odafent a felhők felett is fujdogál a szél ...
Ő az első manó-angyalom, de jönni fognak a többiek is, ide fognak érni
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)







