A következő címkéjű bejegyzések mutatása: babák. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: babák. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. november 3., szombat

Katica baba

Katica baba ... aki Piroskának indult még nyár elején. Aztán eltettem és most fejeztem be. Ilyen nagy babát még nem készítettem, fej-nyak összevarrásnál szenvedtem is vele eleget.  A hozzá kivett ruhaszabásminta nagy lett - már ránézésre is az volt, de hagytam, hogy a lányok azt mondják jó lesz ez. Mikor megvarrtam és ráadtam, semmije nem látszott ki belőle, hosszú volt az alja,  a ruha ujja, a nyakkivágásról ne is beszéljünk. Úgyhogy "toldottam-foltoztam".

2012. január 11., szerda

Léna, a Kék Tavak Tündére







Ő Léna a Kék Tavak Tündére, s azért tart a kezében egy táblácskát, mert embernyelven akkor kezdet tanulni írni (mert számolni már remekül tud!!!!), amikor elkezdtem őt varrni. A ruhája színéhez igazítottam a hajszínét, s a virágot a hajában.
Remélem tetszeni fog annak a kislánynak, akiről a nevét kapta.

2011. június 11., szombat

Mamókák ...







Babát varrtunk az index-en a lányokkal. Csak egyet akartam elkészíteni (ő lett Olga), de az első, kicsit bohókás lett. Sokáig nem tudtam befejezni, utána elkezdtem a másodikat, talán ez jó lesz. A szemüvegét azóta "levettem", anélkül jobban néz ki - szerintem. De őt, Rózsi mamát nem igazán érzem a magaménak.

2011. április 26., kedd

Marokmanó


Eredetileg kisebbet akartam, de ilyen szabásmintát kaptam, tehát ilyen lett. Remélem azért Dami ezt elnézi nekem!

Nyuszilány és virágtündér




Most már ezt is fel merem tenni, mert megkapták a kis "illetékesek". (Meg talán ők még nem nagyon nézik a netet!) A virágtündivel bajaim voltak, pipacsot akartam, de nem láttam róla fényképet, hát nem tudom mennyire pipacs ... majd legközelebb

Csámpi Julcsa és Palkó




Tündéri volt ezeknek a csámpás babáknak a rajza, bár az eredeti baba - azt hiszem kicsit más. De nekem ez igy jött a kezemre

2011. március 14., hétfő

Elindult a "baba"-project ...






Biztos voltam abban, hogy a mesék hatása még valamilyen más módon begyűrűdzik az életembe ... és megtaláltam az index babatopikját. Amikor már gyüjteni kezdtem a rajzokat az már gyanus volt...

Tehát a hölgy becsületes neve Kékfelhő. Manó angyalszárnyakkal, tehát egy manó-angyal. Nagyon szereti a csipkét és a gyöngyöt, ezzel dísziti a ruháját és a kézelőjét is. És nem tud megjelenni nyaklánc nélkül. Persze nem ártana neki, ha nem lenne ilyen gubancos a haja - emelne a szépségén -, de a fésüvel haragban van, vagy pedig odafent a felhők felett is fujdogál a szél ...
Ő az első manó-angyalom, de jönni fognak a többiek is, ide fognak érni