A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gyöngykép. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gyöngykép. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. január 12., szerda

Bottyán Katalin: Fehér galaktikus kutya nevü grafikája gyöngyben elbeszélve










Bottyán Katalin blogjára véletlenül akadtam rá, a grafikái - szerintem - csodaszépek. Megláttam ezt a rajzát és rögtön tudtam, hogy ezt nekem el kell készítenem gyöngyben. Elég soká húztam vele az időt (közben karácsony is volt), de készen lett. A kép A/4-es nagyságú, sajnos munka közben a lycra-lap egy kicsit megtöredezett, s nem igen tudok vele mit csinálni. Soha többé ilyen nagy képet erre az anyagra nem készítek!
Ime a gyöngyhimzés folyamatáról egy-két kép.

Az égig érő fa





Ezt a képet Dóczi Virág Luca 7 éves kishercegnő kapta ajándékba karácsonyra.
Mást szántam neki, de azt nem tudtam elkészíteni, ugyhogy az utolsó 3 napon ezen szorgoskodtam. A kislány megjegyzése, amikor kibontotta a csomagolásból ez volt: "Marika, ez gyönyörű!" /A felhőcskét már nem tudtam befejezni, s azóta még nem kaptam vissza. Lehet, hogy igy marad?/

2010. december 2., csütörtök

Megérkezett Dami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




A nagy-család legnagyobb örömére megérkezett hozzánk egy új, pici lélek - az unokaöcsém kisfia Dóczi Damján, 2010. nov.23-án.

2010. november 29., hétfő

Erdélyben jártam ... és megihletett





Nyáron Erdélyben jártam, és nem maradt hatástalan rám. Ajánlom ezt a képet Tamás-Sajtos Ilona idegenvezetőnek.
Itt szeretném megköszönni Színiának,(szinia.blogspot.com),hogy megengedte - az általa elképzelt rajzokat, alakokat felhasználhassam a képeimhez és gyöngybe álmodjam őket.

2010. szeptember 2., csütörtök

Száll a rege ágról-ágra





A regék és mondák jegyében - nagyon szerettem csinálni, alig vártam, hogy készen lássam.(A rajzot a Csillagösvényen. c. kifestő egyik ábrájából vettem)