Ennek a karkötőnek a mintáját még Romhányban Tündrüstől kértem el. Jó sokáig várt arra, hogy elkészítsem, de kész van... (Sajnos nem emlékszem rá, hogy kinek a mintája ... bocsánat!!!)
Hát ez a "kifordítom-befordítom" kari nem olyan lett, amilyennek szerettem volna. Briginél láttam, az övé és Diáé - természetesen - csodaszép, egyforma. Elmozdultak a háromszögek, lehet, hogy ollót kap. De azért megmutattam...
Ezt a mintát először a Bead and Button ujságban láttam Diánál, aztán Mariposa oldalán is. Hurkába "fordítva" jobban tetszik, de a középső ujjam "hegye" kilyukadt. ... és így néz ki "kiterítve" ez a minta
Ezt a karkötőt kicsi Zsuzsim kapta (azért kicsi, mert van egy nagy is) egyetemi diplomájához ajándékba. Remélem legalább annyira szereti hordani, amennyi szeretettel fűztem neki.
Előrebocsájtom - a középső nem sikerült, nem egyenletes. De mivel ez régen készült, anno akkor még nem bontottam fel mindent, ha nem tetszett a füzése. Ez a szokásom azóta alakult ki, amióta Diához járok. Na, nehogy már letagadjon a lány!!!
Namaste - köszöntelek - mondják a jogik. Mert nálam minden a jógával kezdődött... 2005 őszén kezdtem el jógázni és teljesen megváltoztatta az életemet.
Ennek hatására fedeztem fel a gyöngyök világát és sok minden mást, mint pl. a hímzést, babavarrást és népmüvészetünk, népmeséink csodálatos világát.
Ha bármi tetszik a blogomban - nyugodtan írj
gyongyozobmkukacgmail.com
címre
Mottó:Fordítsd az arcodat a NAP felé, akkor az árnyékok mögéd kerülnek.